API, bir uygulamanın sahip olduğu işlevlerin ve yeteneklerin başka bir uygulama tarafından kullanılabilmesine olanak sağlayan bir yapıdır. Bir API kendi uygulamalarından bağımsız olan işlevsellikleri tanımlar. İyi bir API programın bütün yapıtaşlarını (building blocks) sağlayarak program geliştirmeyi kolay hale getirir. Sonrasında da programcılar blokları bir araya getirir.
Api yi kullanmamız için gereken anahtardır. Geliştirdiğimiz uygulamamızdan, kullanacağımız sisteme api key ile erişim sağlarız. Bu sayede erişim sağladığımız sistem bizim uygulamamız hakkında bilgi toplamış olur.
Bir sanal alan, yazılımcılar için test ortamıdır. Web geliştirme ve revizyon kontrolü de dahil olmak üzere yazılım geliştirme bağlamında, test edilmemiş kod değişikliklerini ve üretim ortamından veya depodan denenmiş deneyleri izole eden bir test ortamıdır.
Tüm test işlemlerinden geçtikten sonra Sandbox Mode den artık çıkmış diğer yazılımcıların veya son kullanıcıların kullanımına hazır hale getirilmiş uygulamaların bulunduğu alana denilir.